ПФК «Олександрія» - «Зірка» 2:1 (Чередніченко, 21; Іващенко, 55 – Кочура, 54)
ПФК «Олександрія»: Паньків, Гаврюшов, Запорожан, Шупік (Зейналов, 69), Чередніченко, Грицук (Кабанов, 90), Казанюк, Ксьонз (Мельник, 88), Таргамадзе (Бідловський, 83), Маринчук, Іващенко (Грибанов, 56).
«Зірка»: Товт, Пінчук, Стоян, Смалько, Ситнік (Сирота, 56), Атаєв, Бідненко (Погребняк, 38), Кочура, Порошин (Галенко, 80), Давидов (Чорномаз, 85), Луценко.
Попередження: Запорожан, 45 - Луценко, 38; Пінчук, 64; Стоян, 90+2.
Вилучення: Смалько, 90+3.
Ось і дочекалися кіровоградського дербі. В передостанньому турі першого кола 20-ої першості України серед команд першої ліги «Олександрія» приймала кіровоградську «Зірку». До звітного протистояння команди підійшли з різним настроєм: олександрійці в нинішній першості демонструють цікаву, змістовну гру, яка приносить результат; от «Зірка» знаходиться на шляху до побудови конкурентоспроможної команди. Наставники обох команд перед цим матчем мали кадрові проблеми: так, в господарів травмувалися Андрій Гітченко та Кирило Сидоренка, а Олексій Довгий дискваліфікований; Анатолій Бузнік ж не міг розраховувати на дискваліфікованого Володимира Остроушко та травмованих Олексій Городова, Артема Коледу і Сергія Шматоваленка.
З перших хвилин «Олександрія» чималими силами пішла вперед. Олександр Казанюк небезпечно виконував подачу зі штрафного – Павло Ксьонз не влучно замикав передачу партнера. В подальшому господарі продовжували володіти ініціативою на футбольному полі і на тринадцятій хвилині зустрічі мав шанс забивати Євген Шупік, але з семи метрів пробив поруч зі штангою воріт Андрія Товта. Через декілька хвилин Шупік вже погрожував воротам «Зірки» із-за меж штрафної площадки – м’яч пролетів вище воріт гостей. Підопічні Анатолія Бузніка мали можливість відзначитися на двадцятій хвилині, але подачу зі штрафного, який «заробив» Олександр Кочура, перехватили центральні захисники господарів і не дозволили відзначитися Андрію Порошину. А на 21-ій хвилині господарі зуміли відкрити рахунок в матчі: Олександр Казанюк відмінно виконав подачу зі штрафного і Ігор Чередніченко виявився найспритнішим, переправивши «круглого» у ворота суперника. Відразу по цьому грузинський легіонер «Олександрії» Давід Таргамадзе, обігравши трьох футболістів гостей, небезпечно прострілював у воротарську «Зірки» - Євген Атаєв встиг перехватити м’яч. А на 33-ій хвилині, при стандартному положенні біля воріт «Зірки» сталося прикре зіткнення голкіпера «Зірки» Андрія Товта і півзахисника Руслана Бідненко – останній внаслідок цього зіткнення, на жаль, отримав травму і був змушений залишити поле. Що ж Анатолію Бузніку додалося ще проблем – збільшилася кількість травмованих.
Варто відзначити чудову комбінацію, яку розіграли Валерій Іващенко та Давід Таргамадзе – м’яч після пострілу останнього відбив голкіпер гостей. Кіровоградська «Зірка» про себе нагадала на завершенні першого тайму. Спочатку трьохходівка Луценко – Порошин – Ситнік ледь не завершилася взяттям воріт суперника – олександрійців врятувала самовіддана гра Ігоря Чередніченка. Потім свою відмінну реакцію продемонстрував Юрій Паньків, парирувавши удар Дмитра Погребняка; а удар головою Євгена Атаєва бажав влучності. Мінімальною перемогою і завершилася перша половина звітного протистояння.
Другий тайм же видався набагато цікавішим та видовищним, ніж перший. Після настанов тренерського штабу футболісти кіровоградської «Зірки» були зарядженні дати бій лідеру, і забігаючи наперед, гостям сьогодні це вдалося, продемонструвавши один з кращих таймів в нинішньому сезоні. Так, вже перша атака «Зірка» мала завершуватися забитим м’ячем, але, на жаль, Олег Давидов не реалізував вихід один на один з Юрієм Паньківим, програвши йому дуель. В діях господарів відчувалася проблема нестачі опорника, адже гостям вдавалося завдяки пресингу відбирати м’яч на половині поля суперника, якому залишалося лише сподіватися на своїх флангових гравців Давіда Таргамадзе й Павло Ксьонза, котрі сьогодні продемонстрували добротний футбол. А на 54-ій хвилині кіровоградська «Зірка» провела зразкову комбінацію і з передачі Андрія Порошина Олександр Кочура встановив рівновагу в рахунку. Забивши м’яч, гості розслабилися, чим відразу скористався суперник: Василь Грицук на лівому фланзі переграв Андрія Смалька і виконав відмінну передачу на Валерія Іващенка, який забив, як виявилося, переможний м’яч в звітному протистоянні.
В подальшому гості спробували вдруге зрівняти рахунок в матчі, але не пощастило. Удар Олександра Кочури парирував воротар господарів, Олег Давидов і Максим Сирота пробили вище воріт олександрійців. Постріл Дмитра Погребняка, котрий чудово увійшов в гру замість травмованого Руслана Бідненка, встигли заблокувати центральні захисники. По при старання кіровоградської «Зірки», яку палко підтримувала чимала група вболівальників, господарі святкували мінімальну перемогу з рахунком 2:1. Глядачі матчу стали свідками справжнього кіровоградського дербі, інтрига в якому залишалася до завершення матчу: ніхто з суперників не бажав поступатися один одному.
В наступному турі кіровоградська команда «Зірка» вдома прийме одеський «Чорноморець». На жаль, в матчі з одеситами не допоможуть кіровоградцям захисник Тарас Пінчук, який назбирав чотири жовті картки, та капітан Андрій Смалько, котрий в кінці звітного матчу отримав червону картку за удар суперника в боротьбі за м’яч. Це значні втрати перед складним матчем з учасником минулорічної Прем’єр-Ліги України.
На післяматчевій прес-конференції наставники «Олександрії» та «Зірки» поділилися своїми враженнями від звітної гри.
Головний тренер ПФК «Олександрія» Володимир Шаран:
Сьогодні було справжнє дербі. Мені дуже сподобалась кіровоградська команда. Вона грала з самовіддачею та бажанням. Ми сьогодні мали чималі кадрові проблеми - чотири гравці основного складу були відсутні. Допустили прикру помилку, що коштувала нам голу, але швидкий другий гол поставив все на свої місця. «Зірка» сьогодні грала агресивно.
Головний тренер кіровоградської «Зірки» Анатолій Бузнік:
На жаль, чаклунів немає: за короткий термін складно зробити команду. Нам вдавалося сьогодні створити кілька небезпечних моментів. Добре, що ця гра порадувала глядачів, принесла їм задоволення. Будемо робити висновки і йти далі, потрібно залишати небезпечну зону та наладжувати нашу гру.
Чому ми сьогодні побачили два різні тайми?
Наша команда готова гідно протистояти супернику лише протягом одного тайму. «Олександрія» має досить сильні фланги, але програвати тут ми не збиралися. В першому таймі була сумбурна гра. А на другий тайм нам вистачило запалу. Гравці хотіли показати, що вони щось вміють.
Як оціните гру голкіпера Андрія Товта?
В першому м’ячі є його помилка, під час травми Руслана Бідненка Андрій позиційно помилився, а коли забивали нам другий м’яч, то помилися і захисник, і голкіпер, та й заслуга нападників суперника є. Ми не можемо сьогодні запросити до команди Олександра Шовковського чи Віталія Реву. Будемо працювати з тими голкіперами, які є в нас.
Віктор Слюсаренко, прес-служба ФК «Зірка».
| 21-06-2026 15:00 | ||
![]() | ![]() | |
| ФК Долинська | 2 : 1 | Зірка |
| № |
Команда
|
Ігри | Очки | |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
Інгул | 5 | 12 |
| 2 |
|
Олександрія (U-17) | 5 | 9 |
| 3 |
|
Агротех | 4 | 7 |
| 4 |
|
ФК Долинська | 4 | 6 |
| 5 |
|
Зірка | 5 | 6 |
| 6 |
|
FC PROCRAFT | 5 | 5 |
| 7 |
|
Новатор | 6 | 4 |